Co potřebuje Vaše dítě do mateřské školy

  • Lehké pohodlné oblečení do třídy(tepláčky, legínky, zástěru...)
  • Starší oblečení pro pobyt venku (odpovídající počasí - holínky, pláštěnka)
  • Domácí obuv (pohodlné bačkůrky, které si dovede samo obout)
  • Náhradní oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko, punčošky, mikina, tepláky apod.)
  • Pyžamo (pokud dítě ve školce bude spát)
  • Kartáček na zuby a zubní pastu(kelímek dostane v MŠ)

Je velmi důležité všechny věci označit jménem.

Bačkory

Je potřeba se zabývat výběrem vhodných přezůvek do třídy. Děti se v nich pohybují několik hodin, běhají, chodí po schodech, takže je nutné, aby jim dobře držely na noze. Nejsou proto vhodné např. pantofle ani pletené bačkory s plstěnou podrážkou nebo měkké plastové nazouváky, jaké se nosí v létě. Nejlépe vyhovují české bačkorky s kvalitní podrážkou pro podporu klenby dětské nožky. Pokud možno bez suchých zipů (zatrhává se koberec) a bez tkaniček, neboť děti si bačkorky často zouvají (např. při cvičení), a proto by měly být schopné si je samy znovu nazout a pokračovat v dalších činnostech. Prosíme, podepsat.

Oblečení

Není potřeba kupovat nové, stačí starší, nošené, co máte doma. Hlavně aby bylo dítěti pohodlné pro pohyb i oblékání a vám se dobře udržovalo.

Do třídy – běžné, aby nevadilo, že se umaže, dle vašeho rozhodnutí – tričko + punčocháče, legíny nebo tepláčky. Nejsou vhodné lacláče a oblečení s mnoha knoflíky, druky. Ztěžují dětem sebeobsluhu, zvláště na WC. 

Sada náhradního oblečení do tašky v šatně: spodní prádlo, trička, punčocháče, ponožky,aj. Často se děti umáčí v umývárně, polijí při jídle, … a potřebují se převléci do suchého. Určitě stačí starší kousky – je to jen náhradní oblečení, které bude třeba měsíc nepoužité. 

Oblečení na zahradu a na vycházku – tepláky nebo pohodlné kalhoty a bundu, kecky či obdobné boty, holínky 

Pyžamo – až se vaše dítě rozkouká ve školce a za několik týdnů bude potřeba, aby zde zůstávalo do odpoledne. Zase stačí levné, ale nezapomeňte jej podepsat. Často se sejde několik stejných pyžam a může dojít k záměnám. Pyžama si děti přinášejí vždy v pondělí, v pátek si je berou domů na vyprání.  

MŠ zajišťuje: ručníky, povlečení